Subskrypcja

Polecamy

Koenzym Q10 Revolution+ 420mg + 20mg NADH NOWOŚĆ PAKIET 30 DNIOWY WYSYŁKA GRATIS !

Cena: 860.00 zł
Opakowanie i ampułki Q10 Revolution+

Składniki aktywne: koenzym Q10, NADH, witamina E i olej z wiesiołka. W celu wzmocnienia ich działania preparat zawiera również witaminy B1,B2 ,B6 ,B12 ,E , D3, K1 ,K2MK7 ,Niacynę , Kwas pantotenowy . To jedyny suplement dostępny na rynku europejskim zawierający płynny, doskonale przyswajalny koenzym Q10 i NADH.

Czy wiesz, że?

Dlaczego Q10 Revolution+ ?

 • Jedyny produkt z koenzymem Q10 i NADH w pełni przyswajalnej, płynnej formie.
 • Działanie preparatu opiera się na czterech naturalnych substancjach aktywnych:
  • Koenzymie Q10
  • NADH
  • Witaminie E
  • Oleju z wiesiołka
 • Brak dodatków i emulgatorów mających polepszać rozpuszczalność.
 • Unikalna formuła umożliwiająca rozpuszczenie koenzymu Q10 w wodzie i wchłanianie w śluzówce oraz jelitach.
 • Skuteczność UBICHINONU udowodniona w badaniach klinicznychQ-Symbio , Kiesel.

Różnice przyswajalności suplementów z koenzymem Q10

Większość spotykanych na rynku suplementów diety z koenzymem Q10 bazuje na sproszkowanym Q10, w formie tabletek, albo żelowych kapsułek, które zawierają jego oleistą zawiesinę. Jednakże, z uwagi na to, że czyste Q10 jest nierozpuszczalne w wodze tylko w tłuszczach, suplementy wytwarzane na bazie proszku mają znikomą rozpuszczalność w środowisku wodnym. Ponieważ środowisko wodne dominuje w układzie trawiennym, biodostępność takiego koenzymu jest stosunkowo niewielka [6, 7, 8].

Jedną z metod na poprawę wchłanialności jest stosowanie emulgatorów, wielokrotnie zwiększających rozpuszczalność i biodostępność koenzymu Q10. W tym celu wykorzystuje się między innymi estry glicerolu z drzew iglastych (E445), gumę arabską, (t.j. żywicę akacji), lub solubilizatory poloksamerowe. Z pomocą tych substancji możliwym stało się przetransportowanie przez membrany biologiczne (takie jak nabłonki jelit) substancji w przeciwnym wypadku nierozpuszczalnych w wodzie skutkując znacznym zwiększeniem biodostępności. Jednakże, w przypadku niektórych emulgatorów, stosowanie ich szczególnie w większych dawkach w suplementach diety zostało zabronione w UE. Istnieją na przykład szeroko stosowane w farmacji polisorbaty, używane jako emulgatory, solubilizatory i środki żelujące w formie poloksamerów® które są w stanie w izolowanych komórkach ludzkich i zwierzęcych doprowadzić do toksycznej reakcji mitochondriów połączonej z rozpadem błony komórkowej skutkując zaprogramowaną śmiercią (apoptozą) komórek [9, 10, 11].

Nasza metoda na rozpuszczalność

Z uwagi na znane problemy związane ze stosowaniem nanotechnologii czy użyciem wielu emulgatorów w szwajcarskich oraz niemieckich laboratoriach opracowano zupełnie inną metodę na zwiększenie wchłanialności koenzymu i umożliwienie mu penetracji przez błony w układzie pokarmowym i śluzówce jamy ustnej. Zastosowana technologia polega na uzyskaniu koenzymu Q10 w formie hydrofilowych cząsteczek i ich dyspersji w roztworze przy wykorzystaniu witaminy E. Dzięki temu możliwa stała się jego reabsorpcja w jelitach. Najwyższe stężenie w plazmie krwi obserwowane jest 45 minut po zażyciu.

Literatura

 1. Chopra, R.K., et al., Relative Bioavailability of coenzyme Q10 formulations in human subjects. Int J Vit Nutr Res, 1998. 68: p. 109-114.
 2. Molyneux, S., et al., The bioavailability of coenzyme Q10 supplements available in New Zealand differs markedly. N Z Med J, 2004. 117: p. 108-113.
 3. Miles, M.V., et al., Bioequivalence of coenzyme Q10 from over the counter supplements. Nutr Res, 2002. 22: p. 919-929.
 4. Jelinek, A. and H.P. Klöcking, In vitro toxicity of surfactants in U937 cells: Cell membrane integrity and mitochondrial function. Exp Toxic Pathol, 1998. 50: p. 472-476.
 5. Jelinek, A., In-vitro toxicity of surfactants: Effects on cellular membranes, mitochondrial function and apoptosis, in Faculty of Natural Sciences of the Technical University2000, Martin-Luther- University Halle-Wittenberg/Germany. p. 231.
 6. Leung, S.Y., et al., Polymeric micellar paclitaxel phosphorylates Bcl-2 and induces apoptotic regression of androgen-independent LNCaP prostate tumors. Prostate, 2000. 44: p. 156-163.