Subskrypcja

Polecamy

Koenzym Q10 Revolution+ 420mg + 20mg NADH NOWOŚĆ PAKIET 30 DNIOWY WYSYŁKA GRATIS !

Cena: 860.00 zł
Opakowanie i ampułki Q10 Revolution+

Składniki aktywne: koenzym Q10, NADH, witamina E i olej z wiesiołka. W celu wzmocnienia ich działania preparat zawiera również witaminy B1,B2 ,B6 ,B12 ,E , D3, K1 ,K2MK7 ,Niacynę , Kwas pantotenowy . To jedyny suplement dostępny na rynku europejskim zawierający płynny, doskonale przyswajalny koenzym Q10 i NADH.

Czy wiesz, że?

Czym jest koenzym Q10?

Q10 – źródło energii każdej komórki, także przy odchudzaniu

Koenzym Q10 to naturalna substancja witamino-podobna, odgrywająca kluczową rolę w produkcji energii komórkowej. Jest także znany pod nazwą Ubichinon , z uwagi na swoją strukturę chemiczną, która jest podobna do chinonów i jest wszechobecna we wszystkich komórkach. Koenzym Q10 stanowi paliwo dla mitochondriów, w każdej komórce można znaleźć aż do 1 500 cząsteczek tej substancji.

Koenzym Q10 to substancja w pełni naturalna, niezbędna do życia. To dzięki niej nasze komórki oddychają i sprawnie funkcjonują. Żadna, najdrobniejsza przemiana w organizmie człowieka nie byłaby możliwa bez jego udziału. Serce, przepompowując w ciągu doby 10 000 l krwi przez 100 000 km żył korzysta z energii uzyskiwanej dzięki koenzymowi Q10 oraz NADH . Tak samo jak każdy organ, gruczoł, komórka. Bez Q10 nie ma życia. Dosłownie! Komórki, w których stężenie koenzymu spada o 25% wykazują nieprawidłowości w funkcjonowaniu i dochodzi do uszkodzeń mitochondrialnego DNA .

Sposób działania Q10 w komórkach

Główną funkcją Q10 w naszym ciele jest dostarczanie komórkom energii. Dlatego jest on krytycznym komponentem funkcjonowania mitochondriów i jest wykrywany we wszystkich komórkach ludzkiego ciała [1].

Podczas gdy mitochondria mogą być uważane za elektrownie w komórkach, energia biologiczna wytwarzana jest z adenozynotrójfosforanów - ATP. Q10 stanowi w nich niezbędne paliwo do jej wytwarzania. Jest także efektywnym antyoksydantem, chroni komórki i tkanki przed agresywnym wpływem wolnych rodników tlenowych [1, 2]. Jednak jeśli chodzi o funkcjonowanie komórek, jego kluczowa rola polega na transporcie elektronów w łańcuchu oddechowym. Poprzez fosforylację oksydacyjną możliwe jest uzyskanie energii z substancji takich jak węglowodany, tłuszcze, czy białka. Wyprodukowana w ten sposób energia jest wykorzystywana w formie ATP i służy do utrzymania komórkowej maszynerii wszystkich procesów biochemicznych. Q10 jest niezbędnym czynnikiem w kontekscie transportu elektronów w Oksydoreduktazach I, II i III [3]. Poprzez reakcje redoks Q10 transportuje elektrony z Kompleksu I (Dehydrogenaza NADH), Kompleksu II (Dehydrogenaza bursztynianowa) na Kompleks III (Oksydoreduktaza koenzym Q - cytochrom c). W szczególności proces transferu elektronów wytwarza niezbędne do życia ATP, dlatego też Q10 może być uważany za kluczowy element balansu energetycznego komórki.

 
Koenzym Q10 spełnia w organizmie dwie główne funkcje:
  • umożliwia wytwarzanie ATP, podstawowego źródła energii w komórkach,
  • chroni je przed zgubnym wpływem wolnych rodników.

Literatura

  1. Crane, F.L., Biochemical functions of coenzyme Q10. J Am Coll Nutr, 2001. 20: p. 591-598
  2. Ernster, L. and G. Dallner, Biochemical, physiological and medical aspects of ubiquinone function. Biochim Biophys Acta, 1995. 1271: p. 195-204.
  3. Fossilien, E., Mitochondrial medicine–molecular pathology of defective oxidative phosphorylation. Ann Clin Lab Sci, 2001. 31: p. 25-76.